Rady a doporučení

Auto:

Využili jsme společnosti Apex. Přiobjednali jsme si i nulovou spoluúčast při případné dopravní nehodě. Zde jsme si také objednali lístky na trajekt. Lístek pro auto je v případě cestování trajektem v 8:25 ráno z Wellingtonu zdarma.

Autopůjčoven je však na Novém Zélandu téměř nepřeberné množství a tak si asi ani nedovolíme tvrdit, že tahle je nejlepší či nejlevnější.

Parkování:

Po městech jsou rozmístěny desítky a stovky značek, které označují všechna parkovací místa a označují počet minut, které zde můžete parkovat. Obvykle jsou (dle vytíženosti daného místa) dvojí označení: jedny místa v délce typicky 2, 5, 10, 15 a 30 minut, kde můžete po uvedenou dobu parkovat zdarma a pak jsou místa označovaná 60, 120 a 180 minut, kde po tuto dobu můžete parkovat, ale musíte uhradit parkovací poplatek. Parkovné se platí v pracovní dny zhruba do 18 hodiny a v sobotu asi do 14. Například v Christchurch lze v parkovacích automatech platit hotovostí, kartou či smskou.

Mimo města v turisticky atraktivních oblastech je parkování všude zdarma - typicky u všech návštěvnických center, která jsme navštívili se parkovné neplatilo.

Jídlo:

Návštěvy supermarketů jsme docela zvládli. Nový Zéland ovládají mírně odlišné sítě potravinových řetězců a tak nám dalo chvíli zjišťování, které obchody vlastně hledáme. Tedy pokud budete potřebovat nějaký navštívit, pak se dívejte po FoodTown (hypermarket), Woolworth (hypermarket), New World (hypermarket), Freshchoice (menší hypermarket), Four Square (supermarket, v provinčních městečkách).

V obchodech jsou ceny lehce vyšší než u nás, výběr je stejný.

Restaurace jsou zcela bezproblémové, pouze žádné místní speciality zřejmě stejně jako my asi nenajdete.

Rezervace treků:

Návštěvy supermarketů jsme docela zvládli. Nový Zéland ovládají mírně odlišné sítě potravinových řetězců a tak nám dalo chvíli

 

 

 

Poslední změna: 09.07.2009
e-mail